Mürdüm Rengi Mutfak Dolabı Modelleri

mürdüm-rengi-mutfak-dolabı-modelleri

Mutfak dolabı modelleri dendiğinde ülkemizde yüzlerce hatta binlerce seçenek içinden seçim yapmak çok zordur. Mutfağın durumu, kullanılacak malzemenin çeşidi, en önemlisi de renk seçimidir. Sizlere Türkiye’de en çok tercih edilen modellerden olan “mürdüm rengi mutfak dolabı modelleri” tanıtacağız. Mutfak, hanımların uzun zamanlar vakit geçirmek durumunda kaldığı bir yerdir. Bu yüzden hanımlar, mutfaklarının istediği renkte, modelde […]

Mutfak dolabı modelleri dendiğinde ülkemizde yüzlerce hatta binlerce seçenek içinden seçim yapmak çok zordur. Mutfağın durumu, kullanılacak malzemenin çeşidi, en önemlisi de renk seçimidir. Sizlere Türkiye’de en çok tercih edilen modellerden olan “mürdüm rengi mutfak dolabı modelleri” tanıtacağız.

Mutfak, hanımların uzun zamanlar vakit geçirmek durumunda kaldığı bir yerdir. Bu yüzden hanımlar, mutfaklarının istediği renkte, modelde ve işlevsellikte dizayn edilmiş olmasını isterler. Mutfak dekorasyonunda en önemli faktörlerden birisi renktir. Mürdüm rengi mutfak modellerini tanıttığımız bu yazıda ilk modelimiz üstte gördüğümüz mutfağımızdır.

Bu mutfak modeli, uzun-dar mutfaklar için tasarlanmıştır. Düz bir tezgah bulunur ve bütün makineler bu tezgahın altındadır.

Bu modelde mürdüm rengi beyaz ile kullanılarak çok şık bir kombinasyon oluşturmuştur. Mutfak dolabıyla birlikte duvardaki fayansların da mürdüm tonlarında kullanılması, tezgahın ise beyaz tercih edilmesi mutfağı daha şık hale getirmiştir.

 L Köşe Mutfak Modeli

Bu tip mutfak modelleri, genelde kare biçimindeki mutfaklarda mümkün olabilmektedir.

İlk bakışta dikkati çekenler, duvardaki kare taş döşemeler ve uzun mutfak dolabı kulpları olmaktadır. Önceki modelde olduğu gibi bu modelde de mürdüme eşlik eden renk beyaz olmuştur. Özellikle tezgahın renginin beyaz olması tezgahaltı dolaplarını daha öne çıkarmaktadır.

Bu tip bir mutfak dolabında dikkat edilmesi gereken tezgahın terazisidir. Eğer gerekli eğim verilmezse köşe bölümünde su birikintileri hanımların canını sıkabilir.

 

Gömme Buzdolaplı Mutfak Dolabı

Bu mutfak modeli biraz geniş mutfaklar için uygundur. Ancak tasarımı gerçekten çok kullanışlı ve estetiktir.

Örneğin bu tasarımda gömme buzdolabı dikkati çekmektedir. Ayrıca bulaşık makinesinin de yerde değil yaklaşık 30-40 cm yukarıda olduğu göze çarpmaktadır. Bunun dışında diğer modellerin aksine mürdüme eş olarak tam beyaz değil, gümüş gri renk eşlik etmektedir.

Bu modellerde gördüğünüz gibi mürdüm rengi, mutfaklarda iç açıcı dekorasyonlar yapmak için ideal bir renktir. Ancak buradaki modeller, mürdümün daha iyi gösterilmesi için gösterilmektedir. Bu modellerin dışında istediğiniz modeli beğenerek mürdüm renginde üretim yaptırabilirsiniz.

Yorum Yapmak İstiyorum

İsim